Římskokatolická farnost Český Brod

Celé září probíhá výstava ke sv. Václavovi, kterou jsme připravili v ochozu kostela sv. Gotharda. Na výstavě seznamujeme návštěvníky s příběhem o sv. Václavovi, s jeho místem v českých dějinách, s katedrálou, ve které je sv. Václav pochován i s místním prostředím a kostely, které nesou zasvěcení tohoto světce. Výstava je určena především pro skupiny, které rád provedu (nutná předchozí telefonní či mailová domluva - viz plakátek).

Dovolujeme si Vás pozvat v sobotu 12. září ke zřícenině kapličky u obce Bříství. Připravujeme program již na páteční večer. Vrcholem ale bude slavení mše svaté v sobotu v 11h. Hlavním celebrantem bude Mons. Zdenek Wasserbauer, pomocný biskup pražský. Při mši svaté také požehná nově instalovaný kříž v prostoru kaple.

A dále bych Vás chtěl pozvat na neděli 20. září do Českého Brodu. Zde oslavíme posvícení (výročí posvěcení kostela sv. Gotharda). Na mši sv. v 9.30 jsme pozvali apoštolského nuncia (velvyslanec apoštolského stolce v naší zemi) Mons. Charlese Daniela Balvo. Pokud plánujete přijít, prosím, dejte nám o tom vědět.

 

PřílohaVelikost
Image icon plakat-po-stopach-sv.-vaclava_a4.jpg484.65 KB