Covid 19 - změny od 24. 5. 2021

Změny od 24. května

POTVRZENÍ O BEZINFEKČNOSTI
Jako potvrzení o bezinfekčnosti nově stačí, pokud uplynuly 3 týdny od první dávky očkování proti covidu. Doba, po kterou je člověk oficiálně chráněn po prodělání covidu, se prodloužila z 90 na 180 dnů. Nechat se očkovat je možné už 90 dní po prodělání nemoci.

ŠKOLSTVÍ
Střední školy se vrátí k plné teoretické výuce. Vysoké školy obnoví teoretickou výuku. Podmínkou budou rozestupy 1,5 metru s výjimkou praktik a laboratoří. Výuka v ZUŠ bude probíhat s testem bez omezení, bez testu pro nejvýše 10 žáků. Testování žáků ve Středočeském kraji: antigenní testy 1x týdně nebo PCR testy 1x za 14 dnů.
KULTURA A SPORTOVNÍ AKCE
Povolují se venkovní kulturní akce až pro 1 000 sedících diváků, vnitřní akce až pro 500 sedících diváků, uvnitř i venku však maximálně 50 procent kapacity hlediště. Stejný limit platí i pro návštěvy sportovních akcí. Diváci se musí prokázat testy, očkováním nebo dokladem o prodělaném covidu v posledních 180 dnech. Na všech akcích je v  ledišti zakázáno konzumovat občerstvení.
SPORT
Uvnitř max. 1 osoba na 15 m2 a max. 12 osob ve skupině a max. 30 osob celkem, šatny a sprchy zavřené, každý se musí prokázat testy, očkováním nebo dokladem o  prodělaném covidu v posledních 180 dnech. Venkovní sportoviště mají stále zavřené zázemí (šatny, sprchy). Bazény, sauny, solné jeskyně zůstávají nadále zavřené.
UBYTOVACÍ SLUŽBY
Otevírají se hotely, penziony a další zařízení, podmínkou pro ubytované je test nebo doklad o prodělaném covidu v posledních 180 dnech nebo o očkování. 
Zdroj: https://covid.gov.cz/