Obec Rostoklaty zavádí Mobilní rozhlas

Rozšiřujeme stávající sms systém.

Stávající systém rozesílání SMS zpráv přestává být spolehlivým pomocníkem k informování občanů. V minulosti jste si mohli všimnout, že SMS zprávy nechodily zcela bezchybně. Někdy nepřišla celá zpráva, nebo zpráva přišla pouze některým členům z domácnosti. Mobilní operátoři se brání hromadnému rozesílání sms zpráv, např. pro reklamní účely, a proto nám někdy část rozeslaných sms systém operátora blokoval. V současnosti je do SMS systému přihlášeno cca 320 kontaktů, což není málo. Momentálně rozesíláme hromadné sms přes freeware v počítači, ke kterému musí být starostův mobil připojen přes WiFi. Rozeslání jedné sms všem kontaktům trvá cca 30 minut, pokud se během odesílání nic nepokazí. Stačí, aby kdokoliv z občanů zavolal zpátky nebo např. omylem poslal zpět prázdnou sms, a celý systém spadne. Sms poté rozesíláme znovu, proto Vám někdy přijde jedna zpráva opakovaně.

Z tohoto důvodu bychom rádi zavedli spolehlivý a moderní systém, který sdružuje informace nejen o naší obci, ale i o okolí. V aplikaci časem získáte a vytřídíte jen ty informace, které Vás zajímají, a které běžně sms systémem neposíláme. Nezajímají Vás kulturní akce, volbu nezvolíte. Zajímají Vás ztracení psi, upozornění na takovou zprávu si zapnete a o informacích zveřejněných na webových stránkách obce se v souhrnu dozvíte 1x denně.

Stávající systém hromadného rozesílání sms bude i nadále v provozu. Uvědomujeme si, že ne všichni z Vás používají chytrý telefon, a neradi bychom Vás odřízli od informací. Zároveň bychom Vás chtěli motivovat k přihlášení do systému mobilního rozhlasu, protože tato aplikace má mnohem více funkcí, než pouhé rozesílání SMS. Pro spoluobčany se zhoršeným zrakem nebo si nejsou jistí v manipulaci s mobilním telefonem bude možné zvolit funkci hlasové zprávy, z dalších funkcí je např. anketa, možnost podávání podnětů od občanů, tipy na výlet v okolí apod.

Výhledově máme v plánu komunikaci co nejvíce rozřířit na platformě aplikace nebo emailu, protože sms systém je z výše uvedených informancí, finančně i časově náročnější, čím dál tím více nespolehlivý a v neposlední řadě i málo informativní.

Zaregistrovat se můžete zcela zdarma.

K čemu slouží Mobilní Rozhlas

Mobilní Rozhlas není pouze moderní obdobou klasického obecního rozhlasu. Nabízí občanům mnohem víc. Kombinuje možnost rozesílek SMS zpráv, hlasových zpráv a e-mailů, čímž umožňuje přímou komunikaci mezi obecním úřadem a občany. Důležitá zpráva vás tedy zastihne, ať už jste kdekoli. Obrovskou výhodou Mobilní Rozhlasu navíc je, že neslouží pouze k jednostrannému informování o dění v obci, ale umožňuje vám také na jednotlivá sdělení reagovat. 

Co může nabídnout chytře komunikující obec?

 • Neunikne vám žádná důležitá informace, i když jste třeba v práci nebo na dovolené
 • Sami si volíte, jaké informace chcete dostávat
 • Máte šanci nahlašovat problémy v obci, jako je nepořádek nebo vandalismus, jednoduše přes aplikaci v mobilním telefonu. Aplikace je bezplatnou součástí platformy Mobilní Rozhlas
 • Můžete jednoduše pomáhat sousedům - třeba při hledání ztracených věcí nebo zatoulaných zvířat
 • Přehled o aktualitách, které pravidelně uveřejňujeme na webových stránkách, ale neodesíláme přes sms, kterou jsme dosud používali jen pro nejdůležitější zprávy
 • Vydání Rostoklatského Zvěstovale Vám může přijít do emailu

Podstatou Mobilního Rozhlasu je, aby se potřebné informace vždy dostaly k příjemci. Je totiž velký rozdíl mezi pouhým zveřejněním informace a jejím reálným doručením a přečtením ze strany občana. Zapojte se tedy a ujistěte se, že Vám již z dění v obci nic neunikne.
 

Stáhněte si aplikaci do Vašeho mobilu a otestujte všechny užitečné funkce

Již nějaký čas využíváme SMS zprávy, hlasové zprávy a e-maily a v tuto chvíli bychom Vám rádi představili další možnost, jak získat ještě více informací. Naši novou aplikaci pro chytré telefony.

Užitečné funkce aplikace Mobilní Rozhlas:

 • Chytrá nástěnka: Na hlavní stránce aplikace najdete všechny zprávy z úřadu. Aktuality, informace z úřední desky a fotografie z událostí, stejně jako rozcestník do dalších sekcí aplikace. Kromě novinek se také dozvíte, jaké je u nás zrovna počasí, kdo má svátek a najdete tam upozornění na zprávy, které Vám budeme posílat.
 • Fotohlášky Zmapujto: Funkce, díky které můžete vyfotit a poslat na úřad pochvaly i náměty na zlepšení. Stačí přímo v aplikaci vyfotit černou skládku, výmol na silnici, nesvítící lampu, zničenou lavičku nebo například sraženou zvěř, označit místo a odeslat. Kompetentní osoba se již postará o nápravu. Samozřejmě budeme rádi i za pozitivní a pochvalné fotohlášky jako povedenou rekonstrukci, opravený chodník nebo hezkou vánoční výzdobu.
 • Tísňové linky: V aplikaci můžete jednoduše najít seznam nejdůležitějších tísňových linek a zavolat záchrannou službu, hasiče či policii. Součástí této funkce je také možnost zobrazit Vaši aktuální polohu a mapu okolí pro případ nenadálých událostí a nehod. Díky Tísňovým linkám budete mít pocit bezpečí, ať půjdete kamkoliv.
 • Informace o místě Vašeho bydliště: V této sekci najdete demografické, geografické a historické údaje, stejně jako fotogalerii z kulturních či jiných aktivit, kontakty a otevírací dobu úřadů a tipy na nejzajímavější aktivity a výlety v okolí. U každého tipu na výlet navíc najdete jeho polohu, otevírací dobu a případně vstupné. Už si nebudete muset lámat hlavu s tím, kam vyrazit.

Stáhněte si aplikaci Mobilní Rozhlas!

Jak začít používat aplikaci Mobilní Rozhlas?

 1. Stáhněte aplikaci z jednoho ze dvou odkazů uvedených výše a nainstalujte ji.
 2. Otevřete aplikaci a vyberte místo Vašeho bydliště.
 3. Zadejte své telefonní číslo, aby bylo možné Váš kontakt přiřadit k aplikaci.
 4. A to je vše! Můžete začít využívat všechny funkce v aplikaci.

Díky naší nové aplikaci Mobilní Rozhlas budete mít vždy po ruce důležité informace, kontakty i možnost se podílet na zlepšení života u Vás i ve Vašem okolí.