Sběr železného šrotu

V sobotu 30.5. 2020 od 8:00 proběhne sběr železného šrotu.

Akci pořádá SDH Rostoklaty. V případě, že budete potřebovat pomoci odnést těžké břemeno kontaktujte jednatele SDH Marka Soldána na tel: 777123941.

Odpad umístěte před své nemovitosti v sobotu v ranních hodinách. Nelze odevzdávat bojlery, pračky, mrazáky, lednice, sporáky apod.

 

Nabídka dezinfekce ZDARMA

NABÍDKA DEZINFEKCE Anti-COVID ZDARMA!!!

Obec Rostoklaty nabízí svým občanům ZDARMA dezinfekční prostředek Anti-COVID. Zájemci, přihlaste se nejlépe formou SMS zprávy na číslo 724 179 707 ( starosta Jiří Mokošín), nebo mailem na obec@rostoklaty.cz ,nejpozději do čtvrtka 21.5. 2020.

Do SMS zprávy uveďte své jméno, číslo popisné nemovitosti a počet, pro kolik osob prostředek objednáváte.

Odečet vodoměrů květen

Dobrý den,
v následujíchích dnech bude probíhat odečet vodoměrů pracovníkem vodárenské společnosti. Pro případ nepřítomnosti můžete umístit lísteček se stavem vodoměru na viditelné místo, případně sdělit sms zprávou obsahující: název obce, číslo popisné a jméno na číslo 602 408 006.

Sbírka zákonů č. 70/2020 obsahující Usnesení vlády ČR o přijetí krizových opatření

V příloze naleznete Sbírku zákonů č. 70/2020 obsahující Usnesení vlády ČR o přijetí krizových opatření.

V Usnesení se MIMO JINÉ hovoří o tom,že je zrušen zákaz volného pohybu osob na veřejnosti. Na veřejnosti se smí společně pohybovat až deset osob. Nadále však zůstáva povinnost chránit sebe i ostatní pomocí nošení roušek.

Za současných podmínek bude možné obnovit i bohoslužby v kostele sv. Martina, ovšem v maximálním počtu 15 osob.

Opatření obecné povahy - užívání pitné vody

Odbor životního prostředí a zemědělství Městského úřadu Český Brod, jako vodoprávní úřad,

dočasně omezuje užívání pitné vody z vodovodu pro veřejnou potřebu pouze pro osobní potřebu na dobu od 1.5.2020 do 31.7.2020.  
 
Zároveň se zakazuje v těchto obcích používat v uvedené době pitnou vodu z veřejného vodovodu na zálivku zeleně, napouštění bazénů, mytí aut, dopouštění vlastních zdrojů vody (studní) apod.  
 
Vodu z veřejného vodovodu je možné používat pouze pro osobní potřebu k pitným a hygienickým účelům. 
Opatření se vztahuje na obce a jejich části:  Břežany II, Nová Ves II, Rostoklaty, Tismice, Limuzy, Tlustovousy, Tuklaty 

Čištění ulic

Dobrý den,
dne 9.4.2020 od 6:00 bude probíhat strojové čištění ulic v Rostoklatech a Nové Vsi II. Žádáme proto občany aby umístili svá vozila mimo vozovku tak, aby bylo možné bez problémů vyčistit vozovku zametacím strojem. Děkujeme.

Jak nyní nakládat s odpady

Vzhledem k tomu, že nám často chodí dotazy týkající se nakládání s odpady během epidemie koronaviru, připravili jsme pro Vás balíček informačních materiálů ke správnému nakládání s odpady v době nouzového stavu. Obsahuje informace o nakládání s odpadem pro osoby/domácnosti v karanténě, rady pro lidi mimo karanténu, jak i nadále bezpečně a správně třídit odpad.

Provoz linek PID od 3.4.2020 (423, 426, 435, 491, 659, 660) a linky 426 ve dech 6.-9.4.2020

V souvislosti s rozhodnutím vlády ČR o omezení volného pohybu osob a o vyhlášení nouzového stavu na území ČR dochází k dočasnému omezení provozu vybraných vlaků, a to s platností od 3.4.2020 do odvolání. Toto opatření je realizováno v součinnosti se Středočeským krajem (organizací IDSK), který je spoluobjednatelem těchto vlaků.

Stránky

Přihlásit se k odběru Obec Rostoklaty RSS